Obruče

Spolupracuji s Hooplanet, kde najdete pestrou nabídku různých druhů obručí.

 !!! Použijte slevový kód LADY10 a získejte slevu 10% na nákup !!!


Návod pro výběr obruče

 • Chcete s obručí točit jen na pase a formovat postavu: FITNESS OBRUČ s průměrem 100 - 120 cm (dle vzdálenosti od země k Vašemu pupíku)
 • Pokud s obručí začínáte a časem chcete víc než točit na pase: TANEČNÍ OBRUČ s průměrem 90-100cm (dle vzdálenosti od země k Vašemu pupíku)

Základní pravidla při výběru obruče

 1. Čím větší  a těžší obruč (max 600g!), tím je snadnější ji udržet kroužit na pase, proto je vhodná pro začátečníky.
 2. Malá (průměr do 95 cm) a lehká obruč je vhodná pro pokročilé nikoliv pro začátečníky, protože vyžaduje mnohem více úsilí a znalosti pohybu pro udržení na těle.
 3. Obruče pro děti nejsou vhodné pro začátečníky! (stejný důvod jako bod výše).
 4. Masážní ani posilovací obruče, běžně prodávané ve sportovních obchodech, nejsou vhodné pro hooping! Jsou příliš těžké a různé výstupky uvnitř obruče způsobují bolest místo radosti z pohybu.
 5. Obruč je dobré mít polepenou i textilní páskou (kolem obruče nebo uvnitř). Textilní páska způsobí, že obruč nebude klouzat po oblečení.

Dětské obruče

Dospělácké obruče by pro děti byly moc velké a těžké. Proto mají děti svá vlastní pravidla pro výběr obruče, zpravidla podle věku. Začít kroužit... nebo si hrát s kruhem může dítě zhruba od 3 let.

3-5 let

 • Pro děti ve věku 3 -5 let doporučuji vzít kruh takové velikosti, jako je rozměr mezi zemí a nataženou rukou před sebe. V tomto věku dítě nebude moc točit kolem pasu, ale bude chtít zkoušet všechno možné, hlavně v rukou. Je tedy důležité, aby pro něj nebyl kruh moc velký.

5-7 let

 • V tomto věku doporučuji velikost 65 - 70 cm - je to velikost, se kterou již může zkoušet točit na břiše a až z kruhu vyroste, může si s ním stále hrát v rukou.

7-10 let

 • Zkuste přeměřit velikost od země k pupíku dítka. Pokud je to méně jak 75 cm, volte velikost kruhu 75 cm. Pokud jste naměřili více jak 75 cm, volte velikost, kterou jste naměřili.

10-15 let

 • Zkuste přeměřit velikost od země k pupíku dítěte. Pokud je to méně jak 85 cm, volte velikost kruhu 85cm. Pokud jste naměřili více jak 85 cm, volte velikost, kterou jste naměřili.

15 let a výše

 • Řiďte se pravidly pro výběr obruče stejnými jako u dospělých (viz výše).

Zdroj: hooplanet.cz

Kde koupit dětskou obruč?

Pro dětské workshopy používám gymnastické obruče z www.decathlon.cz. Pokud nechcete do obruče moc investovat a obruč by dítě mělo spíše na hraní, je to dobrá volba. Obruč stojí do 200 Kč. Nabízejí velikosti 50, 65, 75 a 85 cm a jsou z pevnějšího materiálu než obruče z hračkářství, které děti většinou velmi rychle při hře zdeformují do šišatého tvaru. 

Pokud se děti chtějí věnovat hoopingu více než jenom jako občasnou hru s obručí, doporučuji vybrat si obruč na  hooplanet.cz.


Stále nevíte, jaký typ obruče si vybrat?

Napište mi a můžeme se domluvit na individuálním setkání, kde si vyzkoušíte různé druhy obručí a vyberete, který typ je pro vás nejlepší. Naučím vás kroužit na pase a podle času i další základní cviky, které pak můžete trénovat se svojí obručí.

Setkání probíhá za příznivého počasí v parku v Praze a stojí 350 Kč. Délka trvání 30 min.