Tanec s obručí

06.04.2021

Myslíte si o sobě, že nemáte taneční nadání a slovo "tanec" vás spíše děsí? Nebo si vůbec nedokážete představit, jak se dá s obručí tancovat? Nehledejte v tom vědu :). Tanec s obručí je o volnosti, hravosti pohybu a hlavně nápaditosti a vlastní jedinečnosti. 

V hoopingu nepotřebujete znát žádné taneční kroky, ani z vás nemusí být "hadí žena". Taky k tomu prakticky nepotřebujete ani hudební sluch. Jediné, co si tanec s obručí žádá, je uvolnění a znalost několika základních cviků a triků, které budete moci intuitivně navazovat na sebe. Naučte se takzvaně "splynout s proudem"!

Pusťte si vaší oblíbenou hudbu, uvolněte se a představte si, že jste znovu malé dítě, které je absolutně bez zábran, nikdo ho nevidí, nekritizuje a nehodnotí.

Začněte kroužit na pase a pro začátek se můžete jen pomalu do kola otáčet po směru pohybu obruče. Nebo si užívejte samotné kroužení a zaposlouchejte se přitom do písničky. Můžete si také představit, že jsou vaše paže vlny na moři a uvolněně s nimi pohybujte, jak vás napadne. Pak si představte, že jsou vaše ruce velké štětce, kterými kolem sebe můžete kreslit, co vás napadne (vlny, jemné čáry, srdce, kola, osmičky,...).

Zapojte do toho intuici tak, že nad pohyby přestanete přemýšlet a necháte tělo, ať si dělá, co ho zrovna napadne. A ejhle, tancujete s obručí!