Nejčastější obavy začátečníků

01.04.2021

Velmi často se setkávám s podobnými reakcemi začátečníků. Pokud se v tom najdete i vy, věřte, že nejste jediná. Hooping je v tomto skvělé zrcadlo, ve kterém můžete zahlédnout, jaký vztah máte sama k sobě, zda-li jste k sobě příliš kritická, tvrdá, netrpělivá, přísná nebo se sebou máte trpělivost, jakým tónem k sobě mluvíte...

Jaké jsou tedy nejčastější obavy v úplných začátcích:

"Já jsem to jako malá uměla, ale to už je tak dávno. Nevím jestli to ještě zvládnu."

Pokud vás v dětství bavilo cvičit s obručí, tak s největší pravděpodobností se do toho znova dostanete. Důležité je na začátku sáhnout po správné obruči, která vás v tom podpoří. Jak vybrat vhodnou obruč najdete tady.


"Já mám na tohle velký břicho. Na mě je ta obruč příliš malá."

Velikost vašeho bříška není překážkou, pokud zrovna nejste těhotná. Pokud patříte mezi ženy s širším pasem, doporučuji pořídit si obruč s větším průměrem (110-120 cm podle vaší výšky a obvodu pasu). Více o obručích zde.


"Já ale neumím tancovat. Tohle není pro mně." 

V hoopingu nepotřebujete mít taneční nadání. Stačí se uvolnit a splynout s pohybem obruče. 


"Já jsem na tohle už stará..."

Kroužení s obručí není limitované věkem. 


"Zkoušela jsem to doma s dceřinou obručí a nešlo mi to."

Ano, to je v pořádku, protože obruče pro děti jsou pro dospělého příliš malé a lehké. Jakou obruč si vybrat a podle čeho najdete tady.


"Tobě to tak jde, vypadáš u toho tak nádherně. Já u toho  v porovnání s tebou vypadám jako tele."

Co jsem pochopila skrze hooping je to, že se nemám porovnávat s druhými jestli jsem lepší/horší, umím více triků, atd. Doporučuji vám udělat to samé - přestat se srovnávat s druhými. Dovolte se nechat inspirovat bez nutnosti porovnávání. 


"Bude to trapas, nikam nejdu."

Pokud vás hooping zaujal, nemusíte hned chodit na skupinovou lekci. Na YouTube již existuje mnoho výukových videí, takže můžete cvičit i sama doma. Pokud se vám líbí můj styl, mrkněte na tutoriály, nebo mě kontaktujte a můžeme se domluvit na individuální lekci.


Zahoďte všechny obavy za hlavu a pojďte si zakroužit s obručí. Třeba objevíte svoji krásu uvnitř kruhu :).